Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Federal İş Ajansı: Liseyi terk edenlerin sayısı azaltılmalı

Almanya'da 2021'de 50 bin kişi liseyi terk etti. Federal İş Ajansı Başkanı Nahles, terk sayısının azaltılması gerektiğini söyledi. 

Federal İş Ajansı Başkanı Andrea Nahles, Almanya'da liseyi terk edenlerin sayısını azaltmak için çağrıda bulundu. Rheinische Post’a konuşan Nahles, sadece 2021'de 50 bine yakın öğrencinin liseyi diploma almadan bıraktığını söyledi. Nahles, "Bu durum tahammül edilemez” dedi.

Nahles, Fedeal İş Ajansı'nın gençlere ulaşmakta büyük sorunlar yaşadığını belirterek, eyaletlerden liseyi bırakanların verilerini tekrar iletmelerini istedi. Ayrıca 2023'te geçen seneye göre ortalama daha çok kişinin Kurzarbeit'te yer alacağını düşünüyor. 

Nahles, “2023 yılı için ortalama 250 bin kişinin kısa çalışmaya geçmesini bekliyoruz. Bunun için 1,7 milyar avro bütçe ayırıyoruz. Şu anda kısa çalışan 163 bin kişi var. Bu korona krizi öncesi 2019 seviyesinin biraz üzerinde” ifadelerini kullandı.

Kurzarbeit nedir?

Şirketler, pandemi döneminde ekonomik kaybı asgariye indirmek için çalışanların mesai saatini azaltmıştı. Devlet, vatandaşların mağdur olmaması için Kurzarbeit'i  (kısa çalışma ödeneğini) devreye soktu. Çalışanların, eksik kalan maaşlarının bir kısmı devlet tarafından ödendi. 

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN