Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Şubat 2024 Pazartesi

FDP rest çekti: Trafik ışığı tehlikede

Yeşiller'in mültecilere yönelik ödeme kartı uygulamasına karşı çıkması üzerine, FDP'li Kubicki rest çekti. Kubicki, Yeşiller oylamada destek vermezse koalisyonun tehlikeye gireceğini söyledi.

FDP rest çekti: Trafik ışığı tehlikede

Almanya'da hükûmetin küçük ortakları Yeşiller ve FDP arasında sığınmacı meselesi nedeniyle anlaşmazlık yaşanıyor. Federal ve eyalet hükûmetlerinin, düzensiz göçü engellemek amacıyla sığınmacılara nakit yerine kullanımları için 'Ödeme Kartı' verilmesi konusunda anlaşmaya varmalarına rağmen Yeşiller'in bu uygulamaya karşı çıkması, FDP'den sert tepki aldı. FDP Genel Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki, Yeşiller'in Federal Meclis'teki oylamada bu karara destek vermemesi durumunda koalisyonun geleceğinin tehlikede olacağını söyledi ve Yeşiller'in tutumunu eleştirdi. Kubicki, Yeşiller'in önce destek verip sonra vazgeçmesinin koalisyon için sürdürülemez olduğunu belirtti ve bu durumun AfD'ye karşı mücadeleyi zayıflatacağını ifade etti.

AfD'ye destek düştü

Almanya'da aşırı sağa karşı gösteriler devam ederken, INSA'nın yaptığı kamuoyu yoklamasına göre AfD'nin desteğinin azaldığı gözlemlendi. Anket sonuçlarına göre, AfD'nin oy oranı yüzde 19 civarında olup bu, geçen yılın temmuz ayından bu yana en düşük seviye. CDU/CSU yüzde 31, SPD yüzde 14, Yeşiller yüzde 13 ve yeni kurulan Birlik Sahra Wagenknecht (BSW) yüzde 8 oy alırken, FDP ve Özgür Seçmenlerin (FW) yüzde 5 barajını aşamayacağı belirtildi. Ayrıca, ankete katılan Alman seçmenlerin yüzde 62'si FDP'nin koalisyonda yer almasının hatalı olduğunu düşünürken, koalisyon hükûmetini destekleyen seçmenler arasında bu görüşü paylaşanların oranı yüzde 42 olarak kaydedildi.

Geri Dön 19 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN