Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Aralık 2022 Cuma

Faturaların bir kısmını devlet ödeyecek!

Almanya’da enerjide tavan fiyat uygulamasını öngören yasa Federal Meclis’te onaylandı. Mart ayında yürürlüğe girecek ancak ocak ve şubat aylarını kapsayacak şekilde geriye dönük uygulanacak.

Faturaların bir kısmını devlet ödeyecek!

Kabul edilen yasayla hane halklarının ve şirketlerin hızla artan fiyatlardan korunması amaçlanıyor. 372 milletvekili yasanın lehinde oy kullanırken, 257 milletvekili karşı oy kullandı.

Kabul edilen tavan fiyat uygulaması, hükûmetin eylülde hane halkını ve sanayi kuruluşlarını yüksek enerji maliyetlerinden korumak amacıyla açıkladığı 200 milyar avroluk paketin temel taşını oluşturuyor. Yasanın yürürlüğe girmesi için 16 eyalet temsilcilerinden oluşan Federal Konsey tarafından da kabul edilmesi gerekiyor.

Tavan fiyat uygulamasıyla haneler doğalgaz birim başına 12 sentlik, sanayi kuruluşları da 7 sentlik bir indirimden yararlanacak. Kilovatsaat başına elektrik fiyatı, hanelerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli şirketler için 40 sent ile sınırlandırılacak.

Buna ek olarak, yenilenebilir enerjilerin yaygınlaştırılması ve fosil yakıtlara olan bağımlılığın azaltılması için bu enerjilerin daha güçlü bir şekilde teşvik edilmesi gerekiyor. 50 milyon avronun üzerinde devlet desteği alan şirketlerin yöneticilerine kar payı ikramiyesi veya temettü ödemesine izin verilmeyecek. Ayrıca yardım alacak şirketlerin, Almanya’daki konumu ve istihdamı garanti etmeleri isteniyor. 

Geri Dön 16 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN