Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ekim 2023 Perşembe

Faeser'e destek dibe vurdu

Yaklaşan Hessen eyalet seçimleri öncesi, SPD'nin eyalet başbakan adayı olan İçişleri Bakanı Nancy Faeser'e destek dibe vurdu.

Federal Almanya İçişleri Bakanı ve Hessen eyaleti seçimlerinde SPD'nin başbakan adayı olan Nancy Faeser, son anketlere göre son derece düşük bir destekle karşı karşıya. Bild gazetesi için INSA araştırma enstitüsü tarafından yapılan ankete göre, SPD'li Faeser'i destekleyenlerin oranı yüzde 16'da kaldı. Aynı ankette en sevilen siyasetçiler sıralamasında ise sondan ikinci (19'uncu sıra) sıraya yerleşti. En düşük puanı alan ise Sol Partili Janine Wissler oldu.

Bu sonuçlarla Faeser, aşırı sağcı AfD lideri Tino Chrupalla'nın (18'inci sıra) bile gerisinde kaldı. Şimdi gözler Hessen eyalet seçimlerine ve Başbakan Olaf Scholz'a çevrildi. Eğer SPD, Hessen'deki seçimleri kaybederse, Faeser'in İçişleri Bakanlığı görevi tehlikeye girebilir. Ancak Bakan Faeser, olası bir yenilgi durumunda Federal İçişleri Bakanı olarak görevde kalmak istediğini açıkça belirtti.

INSA Enstitüsü Başkanı Hermann Binkert, "Mevcut veriler, Sayın Faeser için durumun çok zor olduğunu gösteriyor. En sevilen politikacılar sıralamasında sondan ikinci sırada yer alıyor. Önceki Savunma Bakanı Christine Lambrecht de benzer şekilde kötü bir performansın ardından ayrılmak zorunda kalmıştı. Başbakan Scholz, Savunma Bakanlığı'nda görev değişikliği yapmayı başarmıştı. Neden aynı şeyi İçişleri Bakanlığı için denemesin ki?" dedi.

2018 yılındaki son Hessen eyalet seçimlerinde CDU yüzde 27, Sosyal Demokratlar ve Yeşiller Partisi yüzde 19.8 oy almıştı. AfD yüzde 13.1, FDP yüzde 7.5, Sol Parti yüzde 6.3 oy oranına sahipti.

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN