Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2023 Pazartesi

Eylemlerle geçen Münih Güvenlik Konferansı

Geçtiğimiz cumartesi toplanan Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde, farklı gruplardan binlerce kişi sokağa döküldü.

Farklı gruplar, Ukrayna-Rusya savaşı sürerken toplanan Münih Güvenlik Konferans’ı çerçevesinde eylem yaptı. Ukrayna Rusya savaşına karşı yürüyüş yapan gruplar ön plana çıktı. Göstericiler, Ukrayna bayrakları ve ‘Diktatörleri sözler değil silahlar durdurur’ yazılı dövizler taşıdı.

Konferans çerçevesinde eylem yapan bir diğer grup ise "NATO Güvenlik Konferansına Karşı Eylem Birliği" idi. Sol örgütleri barındıran grubun yürüyüşü sırasında herhangi bir şiddet eylemi yaşanmadı. 

Salgın sırasında korona önemlerini protesto ederek ön plana çıkan  ‘Münih Ayağa Kalkıyor’ adlı grubun eylemine polisin verilerine göre yaklaşık 10 bin kişi katıldı. 

Münih Güvenlik Konferansı kapsamında toplantı düzenleyen gruplar arasında aşırı sağcı AfD de vardı. Polis sözcüsü Damian Kania’nın açıklamasına göre AfD’liler ve diğer eylemci gruplar arasında gerginlik yaşandı. Çatışmayı önlemek adına iki grup birbirinden uzaklaştırıldı. 

Geri Dön 20 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN