Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
30 Kasım 2023 Perşembe

Esrar yasası gevşetildi

Trafik ışığı koalisyonu, esrarın evde yetiştirilmesi ve kullanımına daha esnek kurallar getirerek yasa tasarısını revize etti.

Almanya'da koalisyon partileri, esrarın yasal kullanımına ilişkin yasa tasarısında önemli değişiklikler yaptı. Yeni düzenlemeye göre, evde 50 grama kadar esrar bulundurmak mümkün olacak; bu miktar ilk taslakta sadece 25 gramdı. Okul ve benzeri yerlerin yakınlarında esrar tüketimi yasağı da hafifletildi ve yasak alan 200 metreden 100 metreye indirildi. Ayrıca, ticari olmayan dernek ve kulüplerden esrar satın alınması sınırlı ölçüde mümkün olacak. Günde en fazla 25 gram alım yapılabilirken, üç bitkiye kadar evde esrar yetiştirilmesine izin verilecek. Ancak, 18 yaş altı gençlerin esrar bulundurma ve tüketme yasağı devam edecek.

Yeşiller memnun: Uzun süredir beklenen paradigma değişikliği

Yeşiller Partisi'nden Federal Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı Kirsten Kappert-Gonther, bu değişiklikleri memnuniyetle karşıladı ve esrar yasasındaki bu değişikliği uzun süredir beklenen bir 'paradigma değişikliği' olarak nitelendirdi. Kappert-Gonther, yetişkin kullanıcıların suçlamalardan kurtarılabilmesi için cezai yaptırımların ve para cezalarının azaltılması gerektiğini vurguladı. Tasarı, ilk olarak ekim ayında Federal Meclis'te tartışıldı, ancak CDU/CSU, AfD ve iktidarın büyük ortağı SPD'den bazı milletvekilleri tasarıya itiraz etti. İkinci görüşmenin ne zaman yapılacağı belirsizken, yasanın 1 Mart 2024'ten itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

CSU: Trafik ışığı sadece esrarda uzlaşıyor

CSU Meclis Grubu Başkanı Klaus Holetschek, yasanın gevşetilmesine sert tepki gösterdi. Holetschek, bu yasayı temelden yanlış ve berbat olarak nitelendirdi ve trafik ışığı koalisyonunun sadece esrar konusunda uzlaştığını söyledi. Çocukların ve gençlerin sağlığına yönelik endişelerini dile getirerek, Sağlık Bakanı Lauterbach'ı 'esrar yasasını bırakıp sağlık sektöründeki gerçek ve acil sorunlara odaklanmaya' çağırdı. Holetschek, gençlerin korunmasının daha da azaltılmasının ölümcül sonuçlar doğurabileceğini belirtti.

Geri Dön 30 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN