Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

Esrar Yasası, Eyaletler Meclisi’ne takılabilir

Almanya'da Federal Meclis'te kabul edilen esrarın serbestleşmesine yönelik tasarının, Eyalet Meclisi'ne takılacağı öngörülüyor.

Tasarı, özellikle SPD, Yeşiller ve FDP tarafından desteklenirken, CDU/CSU gibi partilerin yönettiği eyaletler karşı çıkıyor. SPD'li Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, tasarının 1 Nisan itibariyle yasalaşacağını duyurmuştu. Ancak, CDU/CSU'lu eyalet yöneticileri, özellikle esrar yasasına yönelik tasarının, eyaletlerin güvenliğini tehdit ettiğini ve çocukları koruma konusunda olumsuz etkilere sahip olacağını belirterek, 22 Mart'ta Eyaletler Meclisi'nde onay vermeyeceklerini açıkladı.

CDU/CSU, esrarın yasallaşmasını engellemek için Uzlaşma Komisyonu'nun kullanılmasını planlıyor. Bu durum, Federal Sağlık Bakanı Lauterbach tarafından 'hile' olarak nitelendirildi. CDU ve CSU temsilcileri, AB Komisyonu'ndan tasarının daha yakından incelenmesini talep ediyor ve tasarının durdurulması için siyasi ve hukuki seçeneklerin değerlendirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN