Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Enerji üç yılda yüzde 41 pahalandı

Almanya'da enerji fiyatları, son üç yılda yüzde 41 oranında yükseldi. Bu, 3 kişilik bir ailenin enerji maliyetinin yıllık 1.534 avro artması anlamına geliyor.

Son üç yılda elektrik, doğal gaz ve benzin fiyatlarında önemli bir artış yaşandı. Verivox'un analizine göre, enerji fiyatları Şubat 2021'e kıyasla yüzde 41 oranında yükseldi. Bu durum, üç kişilik bir ailenin enerji maliyetlerinde 1.534 avroluk bir artışa neden oldu. Bir aile, 2021'de ortalama 3 bin 772 avro öderken, şimdi yıllık 5 bin 306 avro ödüyor.

Özellikle ısınma giderleri büyük oranda arttı. Mazotla ısınma yüzde 64, doğal gazla ısınma ise yüzde 75 daha pahalı hâle geldi. Federal Tüketici Koruma Birliği (vzbv), yüksek fiyatlar karşısında tüketicilere mevcut sağlayıcılarını değiştirmeyi öneriyor. vzbv Yönetim Kurulu Üyesi Ramona Pop, elektrik ve doğal gaz için yeni sözleşmelerin daha ucuz olduğunu belirterek, tüketicilere daha iyi ve ucuz bir sağlayıcıya geçiş imkânlarını değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN