Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Enerji için ayrılan bütçenin yarısı kullanıldı

Enerji fiyatlarının, tavan fiyatın altında kalması nedeniyle, Almanya'da fiyatları düşürmek için ayrılan bütçeniin yarısından daha azı kullanıldı.

Almanya'da federal hükûmet, elektrik ve doğalgaz fiyatlarını düşürmek için 2023 bütçesinde 83,3 milyar avro ayırmıştı. Ancak, ekim sonu itibarıyla bu bütçenin sadece 31,2 milyar avrosu kullanıldı.

Bu, enerji fiyatlarının tavan fiyatın altında olmasından kaynaklanıyor. Elektrik ve doğal gaz fiyatları, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının ardından hızla artmıştı. Federal hükûmet, bu artışın etkisini azaltmak için tavan fiyat uygulaması başlatmıştı.

Tavan fiyat uygulamasına göre, özel tüketimin büyük bir kısmı için (kilovatsaat başına elektrik için 40 sent ve doğalgaz için 12 sent) tavan fiyat belirlendi. Üst sınır, önceki yılın tüketiminin yüzde 80'i için geçerli, kalan tüketim için sözleşmede anlaşılan tarifenin ödenmesi gerekiyor.

Enerji fiyatlarında tavan fiyat uygulaması 31 Aralık 2023'te sona erecekti, ancak geçen hafta federal hükümet 30 Nisan 2024'e kadar uzatılmasına karar verdi.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN