Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

En sevilmeyen ‘ev işi’ belli oldu

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre, ülkede en sevilmeyen ev işi 'pencere silmek' oldu.

Almanya’da Bild am Sonntag  adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan son ankete göre, Almanları en sevmediği ev işleri yüzde 42’lik oranla pencere silmek, yüzde 41’lik oranla ütü yapmak ve yüzde 31’lik oranla banyo temizliği yapmak oldu.

Çiftlerin en popüler kavga nedeni ev işleri

Federal Nüfus Araştırma Enstitüsü (BiB), Almanya’da 18-50 yaş arasındaki çiftlerin en popüler tartışma konularını inceledi. Araştırma, çiftler arasındaki en büyük kavga konusunun ütü, temizlik, bulaşık, çöpü çıkarma gibi ev işlerini kimin yapacağı olduğunu ortaya koydu. Buna göre, neredeyse her iki çiftten biri evdeki işler nedeniyle tartışma yaşıyor.

Araştırmaya göre, çiftlerin üçte ikisinden fazlasında temizlik işlerinin çoğunu kadınlar yapıyor. 

Araştırmaya göre, çiftler arasındaki diğer popüler tartışma konuları ise, boş zamanda ne yapılacağı, çocukların yetiştirilmesi, ailele ve arkadaş çevreleri ile ilişkiler, aile planlaması ve para oluyor.

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN