Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Aralık 2023 Cumartesi

En kaba şehir Essen, en nazik şehir Bochum

Yapılan ankette, Almanya'da en kaba şehir Essen, en nazik şehir ise Bochum çıktı.

İngiliz pazar araştırma şirketi Censuswide tarafından yapılan ankete katılan bin Alman, şehirlerindeki insanların nezaket düzeyini değerlendirdi. Anket sonuçlarına göre, Essen'i kabalıkta; Dresden, Frankfurt, Köln, Dortmund, Münih ve Berlin izledi. Yani ilk 5'te 3 tane Kuzey Ren-Vestfalya şehri yer aldı.

Araştırma şirketi, şehirlerin coğrafi konumu ile orada yaşayanların davranışları arasında bir bağlantı olduğuna inanmıyor. Kanıt olarak da, Bochum'un en kibar ve Essen'in ise en kaba insanların yaşadığı iki büyük Saksonya şehri olmasını gösteriyorlar.

Araştırma şirketi, Alman şehir sakinlerinin kaba davranışını içeren listesi şu şekilde:

  • Toplum içinde cep telefonunuzla meşgul olmak
  • İnsanların geçişine izin vermemek
  • Yayaların yakınında yavaşlamamak
  • Kamusal alanda gürültü yapmak
  • Herkesin açık yerlerinde video izlemek
  • Toplum içinde telefonda hoparlör açık konuşmak
  • Kişisel alana saygı göstermemek
  • Servis personeline karşı kaba davranmak
  • Bahşiş vermemek
  • Sıralarda kaynamak (kuruğun arasında girmek)

Araştırma şirketi, bu davranışların Almanya'da yaygın olarak görüldüğünü ve bu davranışların azaltılması için daha fazla eğitime ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Geri Dön 16 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN