Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

En çok büyük şehirlerin entegrasyona ihtiyacı var

Yapılan bir araştırmaya göre en çok büyük şehirlerin entegrasyon çalışmalarına ihtiyacı var. Vatandaş olmayan gençler ve çocukların nüfusunda büyük bir artış yaşanıyor.

Alman Ekonomi Enstitüsü’nün (IW) vatandaşlığı olmayan çocukları gözeterek yaptığı araştırmaya göre entegrasyona en çok ihtiyacı olan yerler büyük şehirler ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti. 2011 yılında altı yaşının altındaki çocukların sadece 4,3 Alman vatandaşlığına sahip değilken, 2021’de bu oran 14,2'ye çıktı. Raporda, göçmenlerin çeşitli bölgelere dengesiz dağılmasının entegrasyon çalışmalarının gerekliliğini artırdığı vurgulandı.

Bremen, yüzde 23,6 ile en yüksek vatandaşlığı olmayan çocuk oranına sahip. En düşük oran ise yüzde 6,6 ile Mecklenburg-Vorpommern'da. Vatandaşlığı olmayan göçmenlerin oransal olarak çoğunluğa ulaştığı şehirlerde federal düzeyde temsil edilebilme oranları düşük. 

Bazı şehirlerde gençlerin dörtte birinden fazlası Alman vatandaşlığı olmadığı için oy kullanamıyor. 

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN