Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

Emsal karar: Eşit işe eşit ücret ödenmiyorsa bu cinsiyet ayrımcılığıdır

Almanya’da Federal İş Mahkemesi, erkek meslektaşlarından daha az kazandığı gerekçesiyle dava açan kadını haklı buldu, toplamda 17 bin avro tazminat ödenmesine karar verdi.

Almanya’da iş yerinde maaş artırılması talebi kabul edilmeyen bir kadın cinsiyet ayrımcılığı nedeniyle hak kaybı yaşadığını iddiasıyla Federal İş Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, “Eşit işe, eşit maaş ödenmiyorsa bu cinsiyet ayrımcılığıdır” kararına hükmetti.

Almanya’nın Saksonya, Meissen bölgesinde, çalıştığı metal şirketinde erkek meslektaşlarından az kazandığını fark eden kadın, maaşının artırılması talebinin kabul edilmemesi üzerine ‘cinsiyet ayrımcılığı’ nedeniyle hak kaybı yaşadığını iddia ederek Federal İş Mahkemesi’ne dava açtı. 

Mahkeme, “Eşit işe, eşit maaş ödenmiyorsa bu cinsiyet ayrımcılığıdır” kararına hükmederek emsal bir karara imza attı. Davayı açan kadına, maaş kaybı nedeniyle toplamda 17 bin avro tazminat ödenmesine karar verildi. 

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN