Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2023 Salı

“Emekliler daha küçük evlerde yaşayabilir”

Yaşanan konut krizine karşı ilginç bir öneri Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) Uzmanı Michael Voigtländer’den geldi. Voigtländer, emeklilerin daha küçük evlerde yaşamasının teşvik edilebileceğini söyledi.

Konut krizi büyürken, gözler emeklilerin yaşadığı geniş evlere çevrildi. FAZ’e konuşan Voigtländer, Alman Kiracılık Yasasının insanları yıllarca aynı konutta yaşamaya teşvik ettiğini söyleyerek bunun revize edilebileceği yönündeki görüşünü paylaştı:

Büyük evlere ihtiyacı olmayan emeklilerin daha küçük konutlara taşınması teşvik edilebilir, taşınma masrafları karşılanabilir. Hatta konutlar yasal çerçeveler içinde takas dahi edilebilir.

Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, Almanya'daki dairelerin ortalaması 92 metrekare büyüklüğünde, kişi başına düşen yaşam alanı ise 41 metrekare civarında. 

Geri Dön 31 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN