Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ekim 2022 Cumartesi

Elektrik kesintisine hazır olmak için yapılması gerekenler

Uzmanlar kışın yaşanabilecek geniş çaplı bir elektrik kesintisine karşı uyarıyor. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi genel bir kesintiye hazırlıklı olmak için neler yapılabileceğini anlatan bir kılavuz yayımladı. 

Elektrik kesintisine hazır olmak için yapılması gerekenler

Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi’nin hazırladığı kılavuza göre her evin kilerinde 10 gün yetecek kadar gıda ve su olması gerekiyor. 3,5 kilo tahıl ürünleri (patates, makarna gibi), 4 kilo sebze ve bakliyat, 2,5 kilo kuruyemiş, 2,6 kilo süt ürünleri, 1,5 kilo kadar da et ve yağ stoklanması önerildi. Ayrıca günlük kişi başına 2 litre su bulundurulması gerekiyor. Acil bir durumda özellikle ilaç ve hijyen ürünlerinin bulunduğu bir çanta daha yapılması da tavsiyeler arasında. Doğum belgesi, kimlik, önemli sözleşme ve 3 basamaklı bir nakit paranın da ulaşılabilecek yerde hazır olması gerekiyor.  

Ayrıca pille çalışan bir radyo, güneş enerjisiyle şarj edilebilen pil, kibrit, mum ve el fenerinin de ulaşılabilir bir yerde olması tavsiye ediliyor.

Almanya'da en uzun elektrik kesintisi 2005 yılında bir kar fırtınası sırasında Münsterland'da yaşanmıştı. Elektriğin tüm evlere yeniden ulaşması tam 6 gün sürmüştü.

Geri Dön 08 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN