Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Kasım 2022 Cumartesi

Eğitim kalitesi düştü, faturası göçmenlere kesildi

Pisa’nın son çalışmasına göre Almanya’nın eğitim kalitesi dünya genelinde 30’uncu sıraya geriledi. Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz Meidinger, eğitim kalitesinin düşmesinde faturayı göçmenlere kesti.

Pisa tarafından yapılan güncel bir çalışmaya göre, Almanya’nın eğitim kalitesi dünya genelinde 30. Sıraya kadar düştü. Münih Üniversitesi Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre de ülke genelinde tüm öğrencilerin yüzde 23,8'inin temel becerileri öğrenmekten yoksun olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, artan eğitim harcamalarının, dijitalleşmenin, yükselen not ortalamasının ve yeni öğrenme yöntemlerinin eğitimin kalitesini artırmaya yetmediğini ifade etti.

Fatura göçmenlere kesildi

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz Meidinger, eğitim kalitesinin düşmesinde faturayı göçmenlere kesti, Bild’e verdiği demeçte tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Meidinger şöyle dedi:

İlkokullarda göçmen öğrenci sayısı yüzde 100’den fazla arttı. Sınıflar Almanca bilmeyen, dersi anlayamayan öğrencilerle dolu. Pisa çalışmaları da göçmen sayısı artıkça eğitim kalitesinin o kadar kötü olacağını doğruladı. Eğitim çıtası göçmen çocuklar için düşürüldü, bu Alman çocuklarının da performansını olumsuz etkiledi.

Almanya’da  200 bine yakın Ukraynalı öğrenci olduğunu ifade eden Meidinger, “Koşullar düzelmezse bu öğrencilerin eğitim sistemine entegre olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Geri Dön 26 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN