Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Eylül 2023 Çarşamba

Eczaneler bugün 3 saat kapalı olacak

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın konuşması sırasında, 3 saat boyunca, (bugün saat 13.00-16.00 arası) Almanya genelinde eczaneler kepenklerini kapatacak.

Bugün birçok eczane 3 saat boyunca kapanacak. Bu eylem, Alman Eczacılar Günü etkinliği sırasında gerçekleşiyor ve Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın video bağlantısıyla başlayacak.

Eczacılar, bu protesto eylemiyle Bakan Lauterbach'ın etkinlik sırasındaki konuşmasını canlı olarak izlemek için kapılarını 13:00 ile 16:00 saatleri arasında kapatma kararı aldı. Bu süre zarfında eczaneler hizmet vermekten vazgeçecekler.

Eczacılar Birliği, 2013 yılında sabit ücretlerin belirlendiği tarihten bu yana enflasyona uyum sağlanmadığını ve ilaç başına 8,35 avro olan sabit ücretin 12 avroya yükseltilmesi ve maliyet artışlarına düzenli olarak ayarlanması gerektiğini savunuyor.

Birlik, bu süre zarfında sağlık sigortası şirketlerinin gelirlerinin, enflasyon oranı ve personel maliyetlerinin çok üzerinde arttığını ifade ederek, bu durumun sürdürülemez olduğunu belirtiyor.

Almanya genelinde yaklaşık 18 bin eczane bulunuyor ve birçok eczane bu nedenle zor durumda kalıyor. Federal Sağlık Bakanı'nın taleplere yanıt vermemesi durumunda, eczacılar sonbaharda büyük bir protesto dalgası başlatacaklarını önceden duyurmuştu.

Geri Dön 27 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN