Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Kasım 2022 Perşembe

Doğalgaz fiyatları iki katına çıkıyor

Berlin’in en büyük gaz şirketlerinden GASag, doğalgaz fiyatlarının en geç 1 Ocak’a kadar iki katına çıkacağını açıkladı.

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte enerji fiyatları görülmemiş seviyelere ulaştı. Almanya’da hükûmet bununla ilgili adımlar atıyor. Mart ayında doğalgazda fiyat freni uygulamasının yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ancak bunun için çok geç olacağından aralık ayında devlet doğalgaz faturalarının bir kısmını karşılayacak.

Fakat bu yeterli olmayabilir zira fatura ödemeleri ekim ayı kullanımına endekslendi. Yani aralık ayı faturasının ekim ayı kullanımı kadarı devlet tarafından ödenecek.

Bunlarla birlikte Berlin’in en büyük gaz şirketlerinden biri olan GASag, doğalgaz fiyatlarına zam yapacaklarını duyurdu. Zam en geç 1 Ocak 2023’e kadar yürürlüğe girecek ve fiyatların 2 katına çıkmacağını açıklandı. Zamdan en az 500 bin müşteri etkilenecek. Şu an 10 sent olan doğalgazın kilovatsaat ücreti 20 sente yükselecek.

Geri Dön 17 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN