Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2023 Çarşamba

Doğal gaz yasağı kaosu!

Almanya'da orta vadede doğal gazla ısınmayı yasaklanmasını öngören yasa tasarısı, koalisyonda çatlak yarattı. FDP, yasanın yumuşatılmasını istiyor.

Doğal gaz yasağı kaosu!

Almanya'da koalisyon hükûmeti, bugün yenilenebilir enerji kullanımının ısıtma sistemlerine uygulanması planı için bir araya gelecek. Teklif kabul edilirse, ülkede orta vadede doğal gaz kullanımı yasaklanacak.

Ancak koalisyon ortağı FDP, Ekonomi Bakanı Robert Habeck'e tasarı üzerinde iyileştirme yapılması gerektiğini belirtti. Bild'e konuşan FDP'li Christian Dürr, projenin toplumsal olarak kabul edilebilir ve uygulanabilir olması için çözümler bulunması gerektiğini söyledi ve teknolojik alt yapının da hazır olması gerektiğine dikkat çekti.

Konut piyasası uzmanı Daniel Föst de ısı pompalarına geçişin tedarikçi eksikliği nedeniyle mümkün olamayacağına dikkat çekti. Belediye Hizmetleri Birliği (VKU) ise yenilenebilir enerji kullanımının alt yapı ve teknik yetersizlikler nedeniyle başarısızlığa mahkum olduğunu savundu.

Eğer Habeck tasarıyı iyileştirme taleplerini reddederse, liberallerin yasanın kabine geçişini engelleyebileceği tahmin ediliyor.

Geri Dön 19 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN