Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2023 Cuma

Dikkat: Emlak vergisi beyannamelerinde son gün 31 Ocak

Almanya'da 36 milyon kişi ilgilendiren emlak vergisi beyannameleri için 31 Ocak son tarih. Teslim tarihi bir daha uzatılmayacak.

FAZ tarafından yapılan ankete göre, Almanya'daki 36 milyon konut sahibinin yarısından fazlası, emlak vergisi beyannamelerini halen teslim etmedi. Konut sahipleri, 31 Ocak'a kadar ilgili kurumlara beyanda bulunmak zorunda. 

Emlak vergisi reformuyla beyanname formlarında hesaplamaların değişmesi nedeniyle konut sahiplerinin birçoğu evrakları dolduramamış, teslim tarihi, derneklerin de baskısıyla Ekim 2022'den 31 Ocak 2023'e ertelenmişti.

FAZ’a konuşan SPD’li Andreas Dressel son teslim tarihinin bir kez daha uzatılmayacağını söyledi. 

Beyannamelerin teslimi için son günün beklenilmemesi çağrısında bulunan Haus&Grund Derneği ise "Sistemde yoğunluk yaşanabilir” uyarısını yaptı. Beyanda bulunmayan veya geç beyanda bulunan konut sahipleri para cezası alabilir.

Geri Dön 06 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN