Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
27 Mayıs 2023 Cumartesi

Deutsche Bahn’ın yeni teklifi sundu, EVG grev durdurdu

Deutsche Bahn’ın ücretleri yüzde 12’ye kadar arttırma teklifinin üzerine EVG Pfingsten tatilinde yeni uyarı grevi yapmayacaklarını duyurdu. 

Alman demiryolu şirketi Deutsche Bahn, ücretleri yüzde 12’ye kadar artırma teklifinde bulundu. Deutsche Bahn ayrıca 2.850 avroluk (Temmuz'da 1.450 avro ve Kasım'da 1.400 avro) bir enflasyon farkı ödenmesi (Inflationsausgleichsprämie) sundu. Deutsche Bahn İnsan Kaynakları Müdürü Martin Seiler, "Kendimizi çok zorluyoruz. Artık bir anlaşma yapmak mümkün olmalı” dedi. 

Pfingsten tatilinde grev yok

Bu teklifin ardından Demiryolu Çalışanları Sendikasının (EVG), önümüzdeki günlerde (Pfingsten tatilinde) yeni bir uyarı grevlerinde bulunmayacaklarını duyurdu. EVG Müzakerecisi Kristian Loroch, “Sunulan teklifi barışçıl bir şekilde değerlendireceğiz ve sonra yorumlayacağız” dedi. 

Sendika önümüzdeki hafta yapılacak olan görüşmelere kadar başka bir uyarı grevinde bulunulmayacağını duyurdu. 

Geri Dön 27 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN