Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2023 Cuma

Deutsche Bahn tren iptalleri konusunda uyardı

Deutsche Bahn, şiddetli yağmur ve 'Lambert' fırtınası nedeniyle olası tren gecikmeleri ve iptallerine karşı uyarıda bulundu.

Alman Meteoroloji Servisi tarafından yapılan açıklamada, Almanya genelinde 22 Haziran Perşembe ve 23 Haziran Cuma gecesi bazen şiddetli yağmur ve fırtına beklendiği belirtildi.

Gecikme 60 dakikayı geçerse bilet ücreti iade edilebilir

Deutsche Bahn (DB), bu durumun tren iptallerine ve demiryolu trafiğinde ciddi aksaklıklara neden olabileceğini duyurdu. Şirketin internet sitesinden yapılan açıklamada, planlanan seyahati 22 veya 23 Haziran'a ertelemek isteyen yolcuların mevcut biletlerini daha sonra kullanabilecekleri ifade edildi. Eğer tren iptal olursa, tamamen seyahatten vazgeçen yolcuların bilet ücretlerinin tamamının geri ödeneceği belirtildi. Ayrıca, varış istasyonuna 60 dakikadan fazla gecikme yaşanması durumunda da bilet ücretinin iade edilebileceği ve gecikmelerde koltuk rezervasyonlarının ücretsiz olarak iptal edilebileceği bilgisi paylaşıldı.

Ulaşım sağlanamazsa konaklamayı DB karşılayacak

Bunun yanı sıra, yolcuların fırtına nedeniyle tren istasyonlarında mahsur kalması ve trenin alternatif bir güzergahta (örneğin otobüslerle ray değiştirme servisi gibi) gitmek istedikleri yere ulaştıramaması durumunda, Deutsche Bahn'ın konaklama ve ertesi günkü yolculuğun düzenlenmesinden sorumlu olduğu vurgulandı. Ancak, yolcuların kendi otel odası ayırtmak istemeleri durumunda, tren şirketinin o gün başka bir sefer yapmayacağı ve gece için konaklama konusunda yardımcı olamayacağından önce onay almalarının önemli olduğu belirtildi.

Geri Dön 23 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN