Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

Depremzede vizesi sona eriyor

Almanya Dışişleri Bakanlığı, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere verdiği hızlı vize uygulamasının 6 Ağustos'ta sonlanacağını duyurdu.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depremleri sonrasında Almanya'nın depremzedeler için yürürlüğe koyduğu kolaylaştırılmış vize uygulaması çerçevesinde gelen başvuruların sayısında önemli bir düşüş kaydedildi. Bakanlık, bundan sonraki dönemde normal vize uygulamasının yeterli olacağını değerlendirdiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, 6 Şubat depremleri sonrasında kolaylaştırılmış vize uygulamasının acil ihtiyacı karşılamak üzere kısıtlı bir süre için getirildiğini, kalıcı bir çözüm olarak düşünülmediğini de sözlerine ekledi.

Kolaylaştırılmış vize uygulaması çerçevesinde Almanya'da birinci ve ikinci derecede akrabası bulunan depremzedelere ilk etapta 90 günle sınırlı olmak üzere Almanya'ya gelme imkanı tanınmıştı. Uygulama Mayıs ayı başında üç aylığına uzatılmıştı. Bu süre 6 Ağustos'ta sona eriyor.

Sözcü, deprem sonrasında 12 bin 300'ü kolaylaştırılmış vize uygulaması çerçevesinde Schengen vizesi olmak üzere, toplam 16 bin 200 depremzedeye 90 günlük vize verildiğini, aile birleşimi çerçevesinde ise uzun süreli 3 bin 800 kişinin vize aldığını açıkladı.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN