Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

Çocuk parasına zam

Almanya’da Kindergeld (Çocuk parası), 1 Ocak 2023’ten itibaren 250 avroya çıkacak.

Çocuk parasına zam

Almanya’da ailelere çocuk parası olarak ayda 219 avro ödeniyordu. Koalisyon hükûmeti buna gelecek zam üzerine anlaştı. Çocuk parası 1 Ocak 2023 itibarıyla 31 avro zamlanarak 250 avroya çıkacak.

SPD Federal Meclis Grup Başkanvekili Rolf Mützenich, özellikle az ve orta gelirli aileler için bunun önemli bir artış olduğunu dile getirdi. Koalisyonun küçük ortağı FDP'nin Federal Meclis Grup Başkanvekili Christoph Meyer de, "Bu Federal Almanya tarihinde çocuk parasına yapılan en büyük artış" ifadesini kullandı.

Koalisyon hükûmetinin bir diğer ortağı olan Yeşiller'in mali politikalar sözcüsü Katharina Beck ise, hükûmet içinde varılan anlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Ocak 2023'ten itibaren çocuk parasını, daha önce anlaştığımızdan çok daha fazla, 250 avroya artırmayı başarmamız harika! Hem de her çocuk için" dedi.

Almanya'da halihazırda birinci ve ikinci çocuğa ayda 219, üçüncü çocuğa 225, dördüncü ve daha fazla çocuklara ise 250 avro devlet desteği sağlanıyor ve ülke genelinde 16,8 milyon çocuk için para ödeniyor.

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN