Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Kasım 2022 Cuma

Cep telefonu şebekesi çöktü

Almanya’da dün neredeyse tüm cep telefonu şebekeleri çöktü. Sunuculardan birinde yaşanan arıza nedeniyle sorunun yaşandığı öğrenildi. Arıza saatler sonra giderildi.

Cep telefonu şebekesi çöktü

“allestörungen.de“ raporlama portalına göre, ülke çapında bu sorun nedeniyle binlerce müşteri arama yapamadı. Dün saat 15.00’da sorun bildirimi yapılmaya başlandı. o2, Twitter hesabından, kesintilerden en çok 2G ve 4G mobil iletişimin ve sabit şebekede yapılan telefon görüşmelerinin etkilendiği belirtti. 

Almanya’nın Bremen ve Hamburg eyaletlerinde 112 (polis) ve 110 (itfaiye) acil durum numaralarına da ulaşılamadı.

NORA: Resmi acil çağrı uygulaması

Almanya’da bulunan ve acil bir durumda hızlı bir şekilde yardıma ihtiyaç duyan kişiye ulaşılması için yapılmış resmi bir uygulama.

Nora özellikle telefonu kullanamayan (örneğin konuşma veya işitme bozukluğu olan) kişiler için oldukça hazırlanmış bir uygulama. Ancak aynı şekilde, telefonda iyi iletişim kurabilecek kadar iyi Almanca konuşamayan veya acil bir durumda önemli bilgileri aktarabilecek dil yeterliliğine sahip olmayan kişiler için de konuşmadan acil arama yapabilecekleri şekilde tasarlanmış. İşaret dili, sadeleştirilmiş kullanım metni ve sembollerle rahatça kullanılabiliyor. 

Tabi ki uygulama bu sayılan grupta olmayan herkesin kullanımına açık. 

Kullanıcılar, uygulamayı telefonlarına indirdikten sonra kaydolmaları gerekiyor. İsteğe bağlı olarak, önceki hastalıklar, yaş ve cinsiyet gibi daha fazla kişisel bilgiler de paylaşılabiliyor. Acil bir durum meydana gelirse, etkilenenler mevcut konumlarını ve acil durumun niteliğini uygulamaya giriyor. Ardından acil arama yapılıyor. 

Diğer taraftan; mobil ağ arızalanırsa, acil durum çağrısına genellikle sabit hat bağlantısı üzerinden ulaşılabilir. Ancak acil durum numaraları bugünkü gibi başarısız olursa, yardım isteyenler yerel polis veya itfaiyenin numaralarını kullanarak da acil arama yapabilir. Numaralar hem telefon rehberinde hem de internette bulunabilir ve şehirden şehre farklılık gösteriyor.

Acil ancak hayati tehlike arz etmeyen durumlarda, 116 veya 117 tıbbi çağrı hattından da ulaşılabilir.

Geri Dön 18 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN