Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
08 Kasım 2023 Çarşamba

Çekya Başbakanı Almanya'da alışveriş yaptı

Çekya Başbakanı Petr Fiala, Bavyera ile Çekya'daki birer marketten aynı alışverişi yaptı ve ürünlerin Çekya'da daha pahalı olduğuna dikkat çekti.

Çekya Başbakanı Almanya'da alışveriş yaptı

Çekya Başbakanı Petr Fiala, Almanya'nın Bavyera eyaletinde Çekya sınırında bulunan Tirschenreuth ilçesinde bir markete alışverişe gitti. Alışverişini videoya çeken Başbakan, Almanya'dan aldığı ürünlerin aynısını Çekya'dan da bir marketten aldı.

Bu videoyu sosyal medya hesabında paylaşan Fiala, paketlerin gramajının daha düşük olmasına rağmen aynı ürünlere Çekya'da daha fazla para ödediğini söyledi.

Fiala'nın paylaştığı bazı fiyatlar şöyle:

  • Almanya'da 1,5 litre su için 0,60 avro öderken, Çekya’da 0,74 avro ödedim.
  • Almanya'da 1 litre Coca-Cola için 1,19 avro öderken, Çekya’da 1,34 avro ödedim.
  • Almanya'da 1 adet beyaz ekmek için 1,87 avro öderken, Çekya’da 2,07 avro ödedim.
  • Almanya'da 1 şişe orta kalite şarap için 4,91 avro öderken, Çekya’da 5,68 avro ödedim
  • Almanya'da 750 gram Nutella için 4,60 avro öderken, Çekya’da 600 gram Nutella için 6,90 avro ödedim.

Çekya'daki enflasyona dikkat çekti

Fiala, bu karşılaştırma ile Çekya'daki yüksek enflasyona dikkat çekti. Çekya istatistik Kurumu'nun son verilerine göre, eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre fiyatlar yüzde 6,9 ​​oranında arttı. Ocak ayında ise enflasyon yüzde 17,5'e kadar çıkmıştı.

Fiala, hükûmetin enflasyonla mücadele için önlemler aldığını ancak bu önlemlerin henüz yeterli olmadığını söyledi. Başbakan, "Enflasyonla mücadele, hükûmetin en önemli önceliklerinden biri olmaya devam edecek" dedi.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN