Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

CDU/CSU Bürgergeld'i kaldırmayı vadetti

Almanya'da ana muhalefetteki CDU/CSU, iktidara gelmeleri durumunda mevcut hükûmetin uygulamaya koyduğu Bürgergeld sistemini kaldıracaklarını açıkladı.

Eskiden Hartz IV olan sistem, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti’den (FDP) oluşan trafik ışığı hükûmeti tarafından hayata geçirilmişti. CDU/CSU'nun planlarına göre; çalışabilecek durumda olup da teklif edilen işleri kabul etmeyen bireylere herhangi bir ödeme yapılmayacak. Aynı prensip, çalışabilecek durumda olmasına rağmen iş tekliflerini reddeden sığınmacılar için de uygulanacak.

CSU Genel Başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, Bürgergeld'in iptali konusunda CDU ile fikir birliği içinde olduklarını ve bu uyumun kendilerini memnun ettiğini belirtti. CDU’lu Julia Klöckner, sosyal politikanın sadece bir yönlü olmaması gerektiğini ve her sabah işe giden, vergilerini ödeyen bireylerin de adaleti hak ettiğini vurguladı.

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann ise, Bürgergeld'in baştan beri yanlış bir uygulama olduğunu belirterek, bu sistemden vazgeçilerek 'Yeni Temel Güvenlik' sistemine geçilmesini hedeflediklerini açıkladı.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN