Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Kasım 2022 Perşembe

Çalışanların yüzde 85’i Noel ikramiyesi alacak

Federal İstatistik Dairesi (Destatis), Almanya’da toplu iş sözleşmesi kapsamında çalışanların yüzde 85,7’sinin 2022’de Noel ikramiyesi alacağını duyurdu. İkramiyedeki artış ise yüzde 2,6. Yani enflasyonun çok altında.

Destatis Noel ikramiyeleriyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada toplu sözleşme kapsamında çalışanların yüzde 85,7’sinin Noel ikramiyesi alacağı belirtildi. İkramiyeye hak kazanan çalışanların oranı Doğu Almanya’da daha yüksek. Burada çalışanların yüzde 88,5’i ikramiye alacak. Batıda ise bu oran yüzde 85,3. 

Enflasyonun altında artış

Ortalama Noel ikramiyesi ise brüt 2 bin 747 avro olacak. Bu miktar 2021 yılında 2 bin 677 avroydu. Yani yüzde 2,6 oranında bir artış var. Enflasyonun çok altında. Bununla birlikte ikramiye Batı Almanya’da daha yüksek. Batı’da ikramiye ortalama 2 bin 768 avro iken Doğu Almanya’da bu meblağ 2 bin 611 avro. Yani Batıda yüzde 6 daha yüksek ikramiye alıncak.

Geri Dön 17 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN