Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

Çalışan yaşlı sayısı artmaya devam ediyor

Almanya'da düşük emekli maaşları nedeniyle erken emeklilikten faydalananların sayısı azaldı. Verilere göre artık daha fazla yaşlı çalışıyor.

Almanya'da 2023 yılında erken emekliliği tercih edenlerin sayısında azalma olduğu belirtildi. Sol Parti, düşük emekli maaşları nedeniyle yaşlıların çalışmak zorunda bırakılmaması gerektiğini savundu.

Hükûmetin verilerine göre, 63-67 yaş aralığındaki çalışanların sayısı artıyor. 1964 ve sonrası doğanlar 67 yaşında emekli olabiliyor, fakat 63 yaşından itibaren erken emeklilik mümkün. 2023'te 63 ile 67 yaş arasındaki çalışan sayısı 1,67 milyon olarak kaydedildi. Bu sayı 2022'de 1,52 milyondu. Federal İstatistik Dairesi, 60-64 yaş arası çalışma oranının 2022'de yüzde 63'e çıktığını, normal emeklilik yaşından sonra çalışanların oranının da arttığını bildirdi.

Emeklilik yaşıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Sol Partili Birkwald yaşlıların yüksek eğitim vasıfları nedeniyle daha uzun çalıştıklarını, ancak düşük emekli maaşı nedeniyle çalışmak zorunda kalmamaları gerektiğini vurguladı. Alman İşverenler Birliği, erken emekli maaşının beyin göçüne yol açtığını belirtirken, Federal Çalışma Bakanı Heil, 45 yıl çalışmış olanların kesintisiz erken emekli olma hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN