Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Bütün elektrik sayaçları değişecek

Federal hükûmet, enerji dönüşümünün dijitalleşmesini hızlandırmak amacıyla 'Akıllı Sayaç Yasası'nı kabul ederek elektrik sayaçlarının dijitalleşmesine yönelik önemli adımlar atıyor.

Bütün elektrik sayaçları değişecek

2023 yılında kabul edilen bu yasa ile, 2032 yılına kadar Almanya genelinde tüm evlere akıllı sayaçların takılması planlanıyor. Bu yeni düzenleme, özellikle yüksek elektrik tüketimi olan, kendi elektriklerini üreten ve kontrol edilebilir tüketim cihazlarına sahip tüketicileri kapsayacak şekilde tasarlandı.

2025 yılının başından itibaren başlaması öngörülen bu uygulama, ilk etapta tüketicilerin yüzde 20'sine ve 2030 yılının sonuna kadar ise en az yüzde 95'ine akıllı sayaç takılmasını hedefliyor. Akıllı sayaçlar, tüketim verilerini gerçek kullanım zamanına göre kaydedebilir ve veri alışverişine olanak tanır, bu da tüketicilerin elektrik tüketimlerini daha iyi anlamalarına ve elektrik tasarrufu yapmalarına yardımcı olur.

Ayrıca, bu sistemler elektrik şebekesinin daha iyi kontrol edilmesine ve üretim ile tüketimin uyumlu hale getirilmesine katkı sağlayacak. Federal Konsey'in Mayıs 2023'te onayladığı bu yasa, Almanya'nın enerji dönüşümü ve iklim hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN