Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Eylül 2022 Perşembe

Bosporus Main Proje Çocuk Korosu ilk konserini verdi

Bosporus Main Çocuk Korosu Projesi üyeleri, koro ve orkestra şefi Burcu Özcanyüz Seymen ile 3 hafta süren eğlenceli bir hazırlık sürecinin ardından ilk sahne deneyimlerini yaşadılar.

Bosporus Main Proje Çocuk Korosu ilk konserini verdi

Geçtiğimiz aylarda kurulan Bosporus Main topluluğunun ilk projesi olan çocuk korosu, Frankfurt ve çevresi, Karben ve Usingen`den bir araya gelen 60’ın üzerinde çocuğun katılımı ile Eylül ayında başladığı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çocuklara yönelik, Türkçe ağırlıklı bir repertuarın seçildiği provalarda çocuklar temel müzik ve ses eğitimi alırken, aynı zamanda Türkçe dil becerilerini de geliştiriyor. Toplamda 8 hafta sürecek projede koronun 5 – 12 yaş aralığındaki üyeleri, Hessische Chorjugend Derneği`nin Bad Vilbel`de düzenlediği, Hessen bölgesindeki çocuk ve gençlik korolarının katıldığı festivalde, Sängerlust Kloppenheim-Karben Çocuk Korosu ile birlikte sahneye çıkarak ilk sahne deneyimlerini yaşadılar. Koroya piyanoda Christian Schleicher, akustik gitarda Salim Ünal ve kabak kemanede Ahmet Ovalı eşlik etti.

Büyük ilgi ve alkış ile karşılanan performansları ile takdir toplayan topluluk, Sängerlust Karben derneğinin 111. Kuruluş yılı konseri için hazırlıklara devam ediyor. 8 Ekim’de Karben`da saat 18`de gerçekleşecek bu ikinci konserin ardından proje, kalıcı bir çocuk korosuna dönüşmeyi hedefliyor.

Türkiye’de aldığı müzik öğretmenliği eğitiminin ardından Almanya’da koro şefliği eğitimini 2014 yılında tamamlayan ve yıllardır her yaş ve düzeyde Alman koro ve orkestralarında şeflik yapan Özcanyüz Seymen, ilk konserden sonra heyecanını şu sözlerle aktardı:

Çocuklarımıza güvenerek, onların ışığıyla kısa sürede bir hayalimizi gerçekleştirdik. Daha nicelerini diliyorum.

Bosporus Main, birlikte şarkı söylemeyi sadece çocuklara değil, her yaş grubundan katılımcılara açıyor. Yeni kurulan Bosporus Main Çoksesli Korosu 17 yaş ve üzeri herkesi kendini keşfetmeye, ileriye dönük hedef olarak yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserlerde birlikte sahneye çıkmaya davet ediyor. Başvurular ekim ayı süresince devam edecek.

Geri Dön 29 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN