Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

Birlik Partileri’nden LSD uyarısı

Almanya’da LSD türevi uyuşturucu maddelerin yasal düzenlemelerdeki bir hata nedeniyle yasaklanmadığının ortaya çıkması üzerine Sağlık Bakanı Karl Lauterbach eleştirilerin hedefi oldu.

Birlik Partileri’nden LSD uyarısı

Almanya’da uyuşturucu madde sınıfına giren LSD ve türevlerinin, yasal düzenlemelerdeki bir hata nedeniyle yasa dışı olmadığı ileri sürüldü. Konunun gündeme gelmesinin ardından, CDU-CSU Sözcüsü Simone Borchhardt, Bild’e verdiği demeçte Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı eleştirdi.

Sorunun ‘ölümcül ve son derece utanç verici’ olabileceğini vurgulayan Borchardt, Federal Meclis ve Eyaletler Meclis’ini göreve çağırdı.

Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından BILD gazetesine yapılan açıklamada, “Uyuşturucu türevleriyle ilgili noktalama ve yazım yanlışları yapıldı, bunun mevcut yasal durumlarına bir etkisi yok. Yanlış hızlı bir şekilde Federal Resmi Gazete’de (Bundesgesetzblatt) de düzeltilecek” dendi. 

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN