Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
08 Ağustos 2023 Salı

BioNTech'in net kârında büyük düşüş

BioNTech, yılın ilk yarısında 311,9 milyon avro net kâr açıkladı. Bu miktar, geçen yıl 5 milyar 370 milyon avroydu.

Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech, yılın ilk yarısında toplam gelirinin 1 milyar 444 milyon avro ve toplam net kârının 311,8 milyon avro olduğunu duyurdu. Geçen yılın aynı döneminde ise şirketin toplam geliri 9 milyar 571 milyon avro ve toplam net kârı 5 milyar 370 milyon avro düzeyindeydi.

İkinci çeyrekte zarar etti

BioNTech'in ikinci çeyreğine ilişkin açıklamada ise toplam gelirinin 167,7 milyon avro ve net zararının 190,4 milyon avro olduğu ifade edildi. Geçen yılın aynı döneminde şirketin toplam geliri 3 milyar 196 milyon avro ve net kârı 1 milyar 672 milyon avro seviyesindeydi.

Yan etki davaları sürüyor

Diğer taraftan, Almanya'da bir sağlık çalışanının BioNTech aşısının yan etkileri nedeniyle şirkete karşı açtığı dava ile ilgili ilk duruşma geçtiğimiz haziran ayında yapılmıştı. Sağlık çalışanı, aşı sonrasında ortaya çıktığını belirttiği kalp ritmi bozukluğu, vücutta ağrı, kol ve bacaklarda şişlik, yorgunluk, uyku bozukluğu ve konsantrasyon kaybı gibi semptomlar nedeniyle 150 bin avro tazminat talebinde bulunmuştu. Davacı ayrıca şirketten belirlenmemiş maddi zarar için de tazminat talep etmişti.

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN