Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

Binlerce kişi Berlin'de buluştu

Geçtiğimiz cuma günü binlerce kişi iklim farkındalığı için Berlin’de bir araya geldi. Katılımcı sayısının daha önceki eylemlere göre düşük olması dikkat çekti. 

Cuma günü iklim değişime dikkat çekmek için binlerce kişi 13. küresel "Fridays for Future" etkinliği çerçevesinde bir araya geldi. Etkinliğe katılımın bir önceki yıllara göre düşük olması dikkatlerden kaçmadı. Aktivistler, iklim sorununun diğer krizlerin gölgesinde kaldığını düşünüyor. 

2019 yılında ilk "Fridays for Future" protestosu yapılmıştı. Aynı yıl Berlin’de yapılan eylemlere 100 binden fazla kişi katılmıştı. Gerçekleşen son eyleme ise polisin verilere göre 12 bin 500 kişi katıldı.

Topluluğun temel talepleri arasında iklimi sorunlarına daha fazla dikkat çekilmesi ve fosil yakıt kullanımının sınırlandırılması bulunuyor. Almanya’nın iklim değişimiyle  mücadele için çok daha hızlı ve radikal şekilde hareket etmesi talep ediliyor. 

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN