Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
30 Kasım 2023 Perşembe

Binlerce eczacı kepenk indirdi

Almanya'nın 5 eyaletinde binlerce eczacı, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için dün kepenk indirdi.

Almanya'nın Berlin, Brandenburg, Saksonya, Saksonya-Anhalt ve Thüringen eyaletlerinde bulunan yaklaşık 3 bin eczane, Alman Eczacılar Birliği'nin (ABDA) çağrısı üzerine dün kapalı kaldı. Bu eylem, ilaç kıtlığı, personel eksikliği ve 20 yıldır artmayan eczane sabit ücretleri gibi sorunlara dikkat çekmek için yapıldı. Kasım ayının başında Aşağı Saksonya, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern ve Schleswig-Holstein eyaletlerindeki eczaneler de benzer sebeplerle grev yapmıştı.

20 yıldır zam görmediler

Almanya'da 18 bine yakın eczane bulunuyor ve ABDA'ya göre, eczane çalışanlarının maaşları 2004 yılından beri artış göstermedi. ABDA, eczanelerin ekonomik baskı, tedarik darboğazları, artan işletme maliyetleri ve personel eksikliği gibi nedenlerle ciddi bir var oluş mücadelesi içinde olduğunu belirtti. Birliğin ülke çapındaki 'protesto ayı' kapsamında yaptığı ortak eylem çağrısının bir parçası olarak, eczaneler ilaç başına sabit ücretlerinin 8,35 avrodan 12 avroya çıkarılmasını ve enflasyona karşı düzenli olarak ayarlanmasını talep ediyor.

Berlin Eczacılar Birliği Basın Sözcüsü Stefan Schmidt, ilaç tedarikindeki büyük sorunlar ve federal hükûmetin bu konudaki eylemsizliği nedeniyle eczanelerde büyük bir hayal kırıklığı olduğunu ifade etti.

Geri Dön 30 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN