Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Şubat 2024 Cumartesi

Berlin’de geçen yıl 5 bin 600 hanenin elektriği kesildi

Berlin'de geçtiğimiz yıl, 5 bin 600 hanenin elektriği ödeme yapmadığı için kesildi. Bu da önceki yıla göre daha az kişinin elektriksiz kaldığı anlamına geliyor.

Berlin'de, önceki yıllara kıyasla borçları nedeniyle elektriği kesilen hane sayısı azaldı. Sol Parti'nin soru önergesine verilen yanıta göre, geçen yıl yaklaşık 5 bin 600 hane, ödeme yapamadığı için elektriksiz kaldı. Berlin Ekonomi İdaresi, enerji piyasasının bir miktar sakinleştiğini ve Rusya-Ukrayna Savaşı öncesine göre fiyatların yüksek olmasına rağmen düşüş eğiliminde olduğunu belirtti. Ayrıca, enerji borcu olan ve sosyal yardım almayan düşük gelirli hanelere destek sağlamak amacıyla Berlin Senatosu tarafından bir fonun (Härtefallfonds Energieschulden) kullanılmasının planlandığı ifade edildi.

Sol Parti, elektrik ve doğalgaz kesintilerinin yasaklanması çağrısında bulunurken, ekonomi yönetimi ödenmemiş borçların ortalama 600 avro civarında olduğunu aktardı.

Geri Dön 10 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN