Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ekim 2023 Pazartesi

Berlin'de Filistin'e destek eylemi: Filistin halkının lobisi yok

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Filistin’e destek gösterisinde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi.

Gleisdreieck metro istasyonunun yakınındaki meydanda düzenlenen gösteriye bini aşkın insan kişi katıldı. Göstericiler, Filistin ve Türk bayraklarının yanı sıra "Siz bizi silemezsiniz", "Ateşkes", "Savaşı durdurun" ve "Gazze’ye özgürlük" yazılı dövizler taşıdı. "Filistin’e özgürlük" sloganları atılan gösteride Gazze’de çocukların öldürüldüğüne işaret edildi ve İsrail'e destek veren Alman hükûmeti eleştirildi.

"Batı bu şiddete destek vererek büyük rol oynuyor"

Gösteriye katılan John Henry, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistinlilerin yanında yer almak için gösteriye katıldığını belirterek, "Şiddeti ve acıyı görmek kalbimi yaralıyor. Batı, bu şiddete destek vererek büyük rol oynuyor. Biz Batılılar olarak buna karşı konuşma sorumluluğumuz var. Hükümetimize, onların kararlarını desteklemediğimizi, Gazze’deki bombalamayı desteklemediğimizi bildirmek bizim sorumluluğumuzdur.” dedi.

Henry ile gösteriye katılan Sabrina Rau da, buraya savaşı karşı olduğunu ve Filistin'e dayanışma göstermek için geldiğini ifade ederek, "Özellikle şimdi Gazze’de yaşananlarla ilgili sessiz kalmamak için sokağa çıkmanın her zamankinden daha önemli olduğunu düşünüyorum. Yaşananlara karşı direnç göstermek için" ifadelerini kullandı.

"Filistin halkının lobisi ve sesi yok"

Soyadını vermek istemeyen Alman vatandaşı Mirko ise, Filistin halkıyla dayanışma göstermek için gösteriye katıldığını söyleyerek, "Çünkü sadece intikam peşinde koşan İsrail'in bu insanlık dışı yaklaşımını destekleyemeyiz. Biz insan haklarıyla ilgileniyoruz." şeklinde konuştu. İhtilafın on yıllardan beri devam ettiğine işaret eden Mirko, "Bazen duyarlı oluyorsunuz, bazen daha az duyarlı oluyorsunuz. Filistin halkının lobisi ve sesi yok. Onlara bu sesi vermek için buradayız" dedi.

Geri Dön 30 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN