Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

Berlin'de CDU ve SPD yol haritasında anlaştı: İlk toplantı perşembe günü

Berlin'de yinelenen seçimlerin kazananı CDU ile SPD, koalisyonun yol haritasında anlaşma sağladı. İlk toplantı perşembe günü.

Berlin’deki seçimin ardından CDU ve SPD, koalisyonun yol haritasına ilişkin anlaşmaya vardı. CDU-SPD koalisyonunun ilk resmi toplantısı 9 Mart Perşembe günü yapılacak. 

RBB’nin haberine göre her iki partiden alanında uzman siyasetçilerden oluşturulacak 13 grup ve bir çatı grup oluşturulacak. Bu gruplar konut, iç güvenlik, hareketlilik ve eğitim gibi konuları tartışarak sonuçlarını çatı gruba iletecek. Partilerin bu gruplara kimleri atayacakları pazartesi günü belli olacak. 

CDU’nun kazanan adayı Kai Wegner’in, koalisyon müzakerelerini ay sonunda tamamlamayı ve senatonun nisan sonunda oluşturulmasını hedeflediği konuşuluyor.

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN