Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2024 Çarşamba

Berlin’de 20 bin kişi ehliyet sınavı sırası bekliyor

Ehliyet sürecinde en büyük sorunlar arasında 6 aylık bekleme süresi, yüksek maliyet ve düşük başarı oranı var. Sadece Başkent Berlin'de 20 bin kişi sınav için sıra bekliyor.

Almanya'da ehliyet almak giderek daha pahalı hâle geliyor. ADAC verilerine göre, ehliyet almak ortalama 3 bin avroya mal olurken, bu maliyet 4 bin 500 avroya kadar çıkabiliyor. Ehliyet sürecinde en büyük sorunlar arasında 6 aylık bekleme süresi, yüksek maliyetler ve sınavlarda yüksek başarısızlık oranı yer alıyor.

Berlin'deki sürücü kursları kapasite sınırına ulaşmış durumda ve 20 binden fazla kişi sınav için randevu bekliyor. Sınavda başarısız olanların oranı da son yıllarda ciddi şekilde arttı. Korona pandemisinden bu yana sınav sırası bekleyenlerin sayısı azalmadı. Şu anda Berlin'deki yaklaşık 350 sürücü kursundan birinden ehliyet almak isteyen herkes, uzun bekleme sürelerine ve yüksek maliyetlere hazırlıklı olmalı. Sürüş sınavı için bekleme süresi şu anda 6 ayı buluyor.

Geri Dön 22 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN