Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Belediyeler Birliği'nden 30 kilometre hız sınırı önerisi

Almanya Belediyeler Birliği (Deutscher Städtetag), ‘Yaşanabilir Şehirler’ programı kapsamında şehirlere 30 kilometre hız sınırı getirilmesini önerdi. Trafik uzmanları, saatte 30 km hızla giden bir aracın fren mesafesinin yarı yarıya düştüğüne dikkat çekti.

Belediyeler Birliği'nden 30 kilometre hız sınırı önerisi

Almanya Belediyeler Birliği (Deutscher Städtetag), ‘Yaşanabilir Şehirler’ programı kapsamında şehirlere 30 kilometre hız sınırı getirilmesini önerdi. Trafik uzmanları, saatte 30 kilometre hızla giden bir aracın fren mesafesinin yarı yarıya düştüğüne dikkat çekti. Bir araç 50 kilometre hızla ancak 13 metre uzaklıkta frenleyebilirken, saatte 30 kilometre hızla giden bir arabanın frenleyebilme mesafesi 5 metreye kadar düşüyor. Benzer şekilde yaşanabilecek bir kazada çarpmanın şiddeti de 30 kilometre hızda çok daha az oluyor.

Önerinin olumsuz tarafları

Önerinin olumsuz tarafları da söz konusu. Söz konusu sınır hayata geçirilirse, sürüş süresinin kilometre başına 1 dakika daha fazla olması bekleniyor. Ancak büyük şehirlerde, trafik yoğunluğunun olduğu saatlerde ortalama hızın halihazırda saatte 30 kilometre olduğu belirtiliyor. Ayrıca hız sınırıyla birlikte, tali yolları kullanma sıklığının da artması ve trafiğin bu bölgelere kayması bekleniyor.

Havanın kalitesi ise 50 kilometre hız sınırı ile karşılaştırınca aynı kalırken, trafik gürültüsü 30 kilometre saatte yarı yarıya düşüyor.

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN