Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
05 Ekim 2023 Perşembe

Bavyera esrar serbestisine karşı tüm yasal yolları deneyecek

Bavyera'da CSU'lu Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, esrarın yasallaşmasına karşı oy kullanacaklarını, yasallaşması hâlindeyse ek önlemler alacaklarını duyurdu.

Bavyera esrar serbestisine karşı tüm yasal yolları deneyecek

Bavyera eyalet hükûmeti, esrar tüketimini sınırlamak veya önlemek amacıyla kararlı bir şekilde hareket ediyor. Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek (CSU), Federal Konsey'de (Bundesrat) tartışılacak olan esrar yasasını reddedeceğini açıkladı.

Yasallaşırsa ek önlemler alınacak

Holetschek ayrıca, esrar tüketiminin yasal hâle gelmesi durumunda ek önlemlerin alınacağını belirtti. Eğer esrarın rekreasyonel kullanımına izin verilirse, Bavyera olarak merkezi bir kontrol birimi kuracaklarını ve yasanın yürürlüğe girmesine karşı hukuki adımlar atacaklarını ifade etti. Bu kararın nedeni olarak, özellikle gençlerin sağlığını tehlikeye attığı iddia edilen ve "trafik ışığı projesi" olarak adlandırılan bu yasanın endişelere yol açması gösterildi. Ayrıca, yasanın Avrupa hukukuna ve uluslararası hukuka aykırı olduğunu da savunuldu.

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN