Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

Başkentte temizlik işçileri greve gidiyor

Berlin'de temizlik işçileri bugün ve yarın uyarı grevi yapacak. Şehirde atık toplama işlemi yapılmayacak.

Berlin’in şehir temizliğinden sorumlu Berliner Stadtreinigung (BSR) çalışanları, bugün ve yarın uyarı grevi yapacak. Şirket bünyesindeki çalışanlar Ver.di Sendikası'nın grev çağrısına yanıt verdiklerini açıkladı. 

Uyarı grevi çerçevesinde şehirde iki gün boyunca çöp toplanmayacak. Artık atık, organik atık ve geri dönüştürülebilir malzemelerin bulunduğu kutular boşaltılmayacak, şirketin geri dönüşüm merkezleri grev boyunca kapalı kalacak. 

İşverenler kısa bir süre önce yeni ücret teklifi vermişti ancak bu miktar sendikalar tarafından yetersiz bulunmuştu. Verdi Sendika’sı aylık en az 500 avro olmak üzere yüzde 10,5 daha fazla ücret talep ediyor. İşverenler ise bu taleplerin karşılanabilir olmadığı görüşünde. 

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN