Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2023 Pazartesi

Bakan Wissing, ChatGPT yasağına karşı

Yapay zekaya bağlı bir sohbet programı olan ChatGPT hakkında konuşan Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanı Volker Wissing, programın yasaklanmasının doğru olmadığını söyledi. 

Tagesschau’nun haberine göre Wissing, yapay zekanın hayatımızın bir parçası haline gelmeye başladığını ve buna hızlıca tepki verilerek düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor. FDP’li bakan "Bu yeni teknoloji ancak demokrasi, şeffaflık ve tarafsızlık gibi Avrupa değerlerine bağlı kalması halinde kullanılabilir. Yapay zeka sistemleri bizi manipüle etmemeli, bizi desteklemelidir" dedi. 

Veri koruma endişesi nedeniyle ChatGPT'nin İtalya’da geçici olarak yasaklanmasını doğru bulmadığını söyleyen Wissing, bu tutumun Avrupa’da yapay zeka uygulamaları açısından geri kalması ile sonuçlanacağını söyledi. 

SPD lideri Saskia Esken de Wissing’i destekler açıklamalarda bulundu. Yasağa karşı çıkan Esken, yapay zeka programlarının okullarda ders olarak okutulması gerektiğini söyledi. 

Geri Dön 17 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN