Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Eylül 2023 Cuma

Bahar Aslan işine geri dönüyor

Almanya'da, aşırı sağcı polislerin göçmenlere ırkçılık yaptığını söyledikten sonra polis akademisindeki işine son verilen Bahar Aslan, mahkeme kararıyla işine geri dönüyor.

Almanya'da, polis akademisindeki işinden çıkarılmasına karşı açtığı dava sonucunda Bahar Aslan lehine karar verildi. Gelsenkirchen İdari Mahkemesi, Bahar Aslan'ın iş sözleşmesinin yenilenmemesi kararının yeterli gerekçeye dayanmadığına hükmetti ve bu nedenle işe iadesine karar verdi. Bu kararın asıl dava sonuçlanana kadar geçerli olduğu belirtildi.

Bahar Aslan, Polis Yüksek Okulu'nda "kültürlerarası yetkinlik" dersleri veriyordu. Mayıs ayında sosyal medya hesabında bazı polislerin yabancılara yönelik ırkçı uygulamalarını dile getirdikten sonra işten çıkarılmıştı. Aslan'ın paylaşımında, "Almanya'da aşırı sağcı polisler göçmenlere karşı ırkçı motifli kontroller yapıyor. Ben ve arkadaşlarım bir polis kontrolüne yakalandığımızda kalp çarpıntısı yaşıyoruz. Çünkü güvenlik makamları içindeki tüm kahverengi (aşırı sağcı) pislikler bizi korkutuyor. Bu sadece benim değil, bu ülkedeki bir çok insanın gerçeği" ifadeleri bulunuyordu.

Polis Akademisi, Aslan'ın açıklamalarının polis ve idari memur adaylarına önyargısız bir görüş aktarmak için uygun olmadığını iddia ederek iş sözleşmesinin yenilenmeyeceğini bildirmişti. Ancak mahkeme, bu kararın yeterli gerekçeye dayanmadığına hükmetti. Aslan, mahkeme kararı sonrasında akademideki işine geri dönmeyi beklediğini açıkladı ve şu anda öğrencilere yüksek kalitede eğitim verilmesine odaklanmanın önemli olduğunu söyledi.

Geri Dön 08 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN