Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

Bafög, enflasyon karşısında eriyor

Alman Öğrenci Birliği Genel Sekreteri Matthias Anbuh, Bafög'ün yüksek enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekerek zam yapılmasını istedi. 

Bafög, enflasyon karşısında eriyor

Anbuhl, "Federal hükûmet öğrenci kredilerini mümkün olan en kısa sürede yeniden artırmalı. Aksi takdirde birçok öğrenci 2023'te ciddi mali sıkıntı yaşama riskiyle karşı karşıya kalacak" dedi.

Stuttgarter Zeitung ve Stuttgarter Nachrichten’a konuşan Anbuhl, yüzde 5,75'lik önceki zammın enflasyon karşısında eridiğini dile getirdi.  

Anbuhl, "Öğrenim kredilerine bağımlı olan öğrencilerin durumu günden güne kötüleşiyor” ifadelerini kullandı. 

Anbuhl, Bafög'den yararlananların devlet desteği alanlardan daha kötü durumda olduğunu söyledi. 

1 Ocak 2023'te itibariyle Hartz IV'ün yerini alan Bürgergeld’e atıfta bulunan Anbuhl, “Bürgergeld standart oranı ocak ayından itibaren 502 avro. Ancak Bafög için Grundbedarf sadece 452 avro. Bu, devletin başkaları için yaşamak için kesinlikle gerekli gördüğü miktarın 50 avro altında” dedi. 

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN