Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ocak 2024 Pazartesi

Ayrımcılık mağduru eşcinsel askerlere 450 bin avro tazminat

Almanya'da, ilgili yasanın çıktığı 2021'den bu yana, orduda ayrımcılığa uğrayan askerlere toplamda 450 bin avro tazminat ödendi.

Almanya'da eşcinsel oldukları gerekçesiyle ayrımcılığa maruz kalan askerlerin haklarının korunmasını ve tazminat alabilmelerini öngören yasa 2021'de yürürlüğe girdi. Bu tarihten itibaren 195 asker yasadan yararlanmak için başvuruda bulundu, bu başvuruların yüzde 80'i kabul edildi.

Yasaya göre, cinsel kimliği nedeniyle ayrımcılığa maruz kalan askerlere bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin avro tazminat ödenebiliyor.

Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre, eşcinsel oldukları için ayrımcılığa maruz kalan 156 askere 2021 yılındaki yasal düzenleme çerçevesinde tazminat ödendi.

2021'de onaylandı

Savunma Bakanlığı, 2020 yılında eşcinsel askerlere yönelik ayrımcılığın boyutunu sergileyen bir rapor yayımladı. "Tabu ve Tolerans: 1955-2000 yılları arasında Alman ordusunda eşcinselliği ele almak" başlıklı rapor için çoğu 2000 yılı öncesinde görev yapan 60 askerle görüşüldü.

Eşcinsel askerlerin uğradığı ayrımcılık ve cinsel şiddeti ortaya koyan rapordan sonra, dönemin Savunma Bakanı Anngret Kramp-Karrenbauer yeni bir yasa için hazırlıklara başladıklarını duyurdu ve Federal Meclis 2021'de eşcinsel askerlerin haklarını korumak için hazırlanan yasayı onayladı.

Geri Dön 15 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN