Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2023 Perşembe

Avro değer kazadı, akaryakıt fiyatları rahatladı

Almanya’da dizel 1,615 avroya gerilerken E-10 benzin ise 1,787 avrodan işlem görmeye başladı.

Avronun dolar karşısında değer kazanmasıyla birlikte akaryakıt piyasaları rahatlamaya başladı. ADAC’nin verilerine göre, dizelin litre fiyatı, hafta başında, 1,615 avroya gerilerken, E-10 benzin 1,787 avrodan işlem gördü. Dizeldeki düşüş trendi devam ederse fiyatların Ocak 2022’den bu yana, ilk kez, ülke çapında 1,60 altına düşebileceği belirtildi.

RND’de yer alan habere göre, E-10 benzin mart ayına göre,  4,2 sent zamlanarak, nisan ayında litre başına ortalama 1,805 avroya yükselirken, dizel 4,5 sentlik bir düşüşle ortalama 1,670 avrodan satıldı.

Fiyatlar yeniden yükselişe geçebilir

Rusya’nın petrol çıkarımının fiyatlar üzerinde baskı oluşturduğunu söyleyen uzmanlar, ham petrolün Hindistan ve Çin gibi ülkelere satıldığını, bu bölgelerde üretilen dizelin Asya ve Avrupa pazarında fazla arza neden olduğuna dikkat çekiyor. DZ Bank piyasa uzmanları ise Çin'deki artan talebe işaret ederek, petrol fiyatlarının yeniden tırmanacağını, varil fiyatlarının 1 yıl içinde 100 dolara çıkacağını öngörüyor.

Geri Dön 04 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN