Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ekim 2022 Salı

Aşağı Saksonya’da zafer SPD ve Yeşiller’in

Almanya’da Aşağı Saksonya Eyalet Meclisi seçimlerinde SPD ve Yeşiller Partisi çoğunluğu elde etti.

Aşağı Saksonya’da yaklaşık 6,1 milyon seçmenin oy kullanma hakkı bulunan Eyalet Meclisi seçiminde SPD ve Yeşiller eyalet meclisinde çoğunluğu elde etti. 5 yıl önceki eyalet meclisi seçimlerine göre 3,5 puan düşüş kaydeden SPD oyların yüzde 33,4'ünü kazandı.

Eyalet seçimlerinde Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) önceki seçime göre yüzde 5,5 oy kaybederek yüzde 28,1 ile ikinci oldu. CDU'nun eyalet başbakanı adayı Bernd Althusmann, seçim sonuçlarının belli olmasının hemen ardından partisinin eyalet başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Aşırı sağcı Almanya İçin Alternatif (AfD) ise bir önceki seçime göre 4,7 puanlık artış kaydetti ve oyların yüzde 10,9'unu aldı. 

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN