Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2024 Pazartesi

Araştırma: Almanya'da Müslüman öğrencilerin İslam'a bakışı

Aşağı Saksonya'da yapılan bir araştırma; genç Müslümanların, Alman yasaları, İslami yönetim ve şiddet konularındaki düşüncelerini inceledi.

Araştırma, 15 yaşındaki 8 bin 539 öğrenci üzerinde yapıldı ve bunların 300 kadarı Müslüman'dı. Ankette öne çıkan bazı bulgular şöyle:

Kur'an ve Alman yasaları: Katılan Müslüman öğrencilerin yaklaşık üçte ikisi, Kur'an'ın Alman yasalarından daha önemli olduğunu düşünüyor.

İslami yönetim: Öğrencilerin neredeyse yarısı, İslami bir devletin en iyi yönetim şekli olduğuna inanıyor.

İslam'ın çözüm sunması: Müslüman öğrencilerin yarısından fazlası, İslam'ın günümüz sorunlarına çözüm sunabilecek tek din olduğunu belirtiyor.

Şiddete anlayış: Öğrencilerin üçte birinden fazlası, Allah veya Peygamber'e hakaret edenlere karşı şiddeti anlayışla karşılıyor.

Batı tehdidi ve müdafaa: Öğrencilerin beşte biri, Batı'nın İslam'a tehdidi karşısında Müslümanların şiddet kullanarak kendilerini savunmalarının doğru olduğunu düşünüyor.

Araştırmaya katılan öğrencilerin çoğu orta dereceli okullarda okuyor. Yarısından fazlası erkek, diğer yarısı ise kadın ve çok az bir kısmı farklı cinsiyetlerden.

Okullarda siyasi eğitimin önemi

Araştırmayı yapan kurumun temsilcisi, bu sonuçların okullarda siyasi eğitimin önemini gösterdiğini söylüyor. Ancak, bu sonuçların sadece Aşağı Saksonya eyaleti için geçerli olduğunu ve tüm Almanya'yı temsil etmediğini ekliyor.

Geri Dön 22 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN