Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ekim 2023 Cumartesi

Anket: AfD'nin yükselişi sürüyor

Yapılan son ankette, aşırı sağcı AfD'nin yükselişini sürdürdüğü görüldü. Trafik ışığının toplam oyu ise yüzde 33'te kaldı.

Almanya'da yapılan son kamuoyu araştırması, federal hükûmeti oluşturan partilerin, seçmenlerin sadece üçte birinin (yüzde 33) onayını aldığını gösteriyor. Aşırı sağcı parti AfD ise yükselişini sürdürüyor.

ARD için Infratest dimap tarafından gerçekleştirilen son anket sonuçlarına göre, eğer bu pazar seçim yapılacak olsa, AfD geçen seçimlere göre oylarını bir puan artırarak yüzde 23 ile ikinci parti olurken, CDU/CSU da bir puanlık artışla yüzde 29 oyla birinci sıradadır.

Trafik ışığı koalisyonunu oluşturan partiler ise birer puanlık düşüş yaşamıştır. SPD yüzde 15, Yeşiller yüzde 13 oy alırken, FDP yüzde 5 ile Meclis'e girmeye hak kazandı. Sol Parti ise yüzde 4 oy oranıyla barajı geçememiştir.

SPD istikrarlı oy kaybı ile bu yasama dönemindeki en düşük oy oranını elde etti. Ankete katılanların yüzde 44'üne göre, göç ve mülteciler konusu şu anda Almanya'nın en önemli sorunu olarak görülmektedir.

Geri Dön 14 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN